Excursie Anholt Wasserburg


Excursie Anholt Wasserburg
© Foto voorblad: Vereniging voor Oudheidkunde Lichtenvoorde, gepubliceerd onder de licentie/disclaimer: Eigendom Vereniging voor Oudheidkunde Lichtenvoorde

Op zaterdag 18 oktober 2025 is een excursie georganiseerd naar de Wasserburg Anholt in   Duitsland. 

Wasserburg Anholt ligt in Isselburg, vlak bij de Nederlandse grens. De waterburcht heeft een geschiedenis die teruggaat tot de 12e eeuw. De dikke toren is het oudste en meest herkenbare deel. In de 14e eeuw werd het kasteel uitgebreid en later verbouwd tot een barokke residentie. Sinds 1641 is het verbonden met het vorstenhuis Salm-Salm. wasserburg-anholt.

In de Tweede Wereldoorlog raakte het kasteel zwaar beschadigd. Na de wederopbouw kreeg het een museale bestemming. Tijdens rondleidingen zijn onder meer historische kamers, de oude hofkeuken en delen van de prinselijke kunstcollectie te zien. Die collectie omvat schilderijen van onder anderen Nederlandse meesters, en ook porselein en historische meubels.

Bij het kasteel hoort een park van bijna 35 hectare, met baroktuinen, waterpartijen, wandelpaden en een labyrint. 

© Tekst: Ben Rendering
Lees meer

Gerelateerde informatie


OnderwerpenFoto’s