Kardinaal Alferinkschool/Regenboogschool
Door de uitbreiding van woonwijk Het Hooiland halverwege de jaren zeventig was er behoefte aan een tweede basisschool. De Rosvoort had zijn maximale capaciteit bereikt en uitbreiding aan de Vincent van Goghstraat was niet meer mogelijk. Dus werd in 1978 in het midden van de wijk aan de Planetenstraat de geheel nieuwe Kardinaal Alfrinkschool gebouwd, met 6 lokalen om de toename van leerlingen in de wijk op te vangen. Gestart werd in september van dat jaar met een driekoppig onderwijsteam.
Marianne Reith nam de eerste klas onder haar hoede, hierin zaten de meeste leerlingen. Rob Schilders had de leiding over klas 2,3 en 4 en de uit Ameland overgekomen hoofdonderwijzer Paul Brouwer had de twee hoogste klassen. De staatssecretaris van Onderwijs kwam op 17 maart 1979 persoonlijk de Kardinaal Alferinkschool openen. Voor de schoolverlaters uit klas zes werd ieder jaar een schoolreisje georganiseerd naar Ameland, het geboorte-eiland van hoofdonderwijzer Paul Brouwer. In de jaren daaropvolgend werd het onderwijsteam uitgebreid met o.a. Henny Meyer, Ans Wolters en Hans Kienhuis. Door de afname van leerlingen kwam er op 26 mei 1993 een fusie tussen beide rooms-katholieke basisscholen Kardinaal Alferink en De Rosvoort. De gefuseerde scholen gingen verder aan de Planetenstraat als R.K. De Regenboog. De nieuwe naam van de gefuseerde scholen werd onthuld op het schoolplein van de voorheen Kardinaal Alferinkschool door leerling Lotte Wieland. Directeur van de school werd Antoon Eekelder.
De Regenboog in Lichtenvoorde sloot in 2020 haar deuren na een fusie met de openbare school Het Hof. De fusie was een antwoord op de afname van het aantal leerlingen. Met 92 leerlingen op Het Hof en 115 leerlingen op De Regenboog liepen beide scholen geen direct gevaar voor sluiting. Maar met name op Het Hof werden de laagste groepen te klein. Daardoor werd het voortbestaan van Het Hof ‘zeer onzeker’. De twee scholen gingen samen verder als Basisschool De Leeuw, gevestigd aan de Richterslaan. In 2025 werd de voormalige Regenboogschool gesloopt voor woningbouw.



